اخبار

هات تپ و انسداد

هات تپ و انسداد خط لوله دو فرایند جاری در خطوط لوله می‌باشند که واحدهای صنعتی درگیر با فرایندهای مربوط به خطوط لوله و مخازن بسیار با آن‌ها سر و کار دارند. مجتمع‌های صنعتی در راستای ایجاد انشعاب‌های جدید روی خطوط لوله حای سیال موجود نیازمند انشعاب گیری به روش گرم یا همان هات تپ حواهند بود و در این راستا شرکت پیشگام صنعت ابزار آمادگی کامل جهت ارائه خدمات مذکور را دارد.

علاوه بر این در مواقعی که نیاز به تعویض قطعات و تحهیزات، تعمیر لوله و یا تغییر مسیر خطوط لوله موجود احساس می‌شود، مجتمع‌های صنعتی می‌توانند از طریق عملیات استاپل یا انسداد خطوط لوله، بدون نیاز به قطع جریان و توقف فرایندهای جاری خود عملیات‌های مورد نیاز خود را انجام دهند.

شرکت پیشگام صنعت ابزار به عنوان پیمانکار و مجری قدیمی و نام آشنا در زمینه ارائه خدمات مذکور همواره آماده است ضمن دریافت سفارشات خدمات هات تپ و استاپل را در تمامی سطوح به مشتریان گرامی ارائه دهد. افتخار ما این است که قدیمی ترین واحد تخصصی در زمینه انجام هات تپ و استاپل در بخش خصوصی محسوب می‌شویم. در طول سال‌های متمادی فعالیت و انجام صدها عملیات موفقیت آمیز هات تپ و استاپل اکنون دارای تجهیزات پیشرفته هات تپ و استاپل، دانش فنی و تخصصی بسیار بالا، مهندسین، تکنیسین‌ها و اپراتورهای متبحر و مسلط به کار، و تیم‌های پشتیبانی مهندسی و فنی قوی هستیم.

اکنون و به پشتوانه سرمایه های انسانی و فنی فوق، توانسته‌ایم کارگاه‌های خود را در بخش‌های مختلف کشور فعال کنیم؛ همچنین کارگاه سیار ما آمادگی جابجایی و انتقال تجهیزات مورد نیاز برای انجام عملیات هات تپ و استاپل به اقصی نقاط کشور را داراست. از این رو ما در خصوص تأمین تجهیزات و پشتیبانی عملیات‌ها مستقلانه عمل می‌کنیم و سیاست‌مان بر ان است که فرایندهای هات تپ و استاپل را بدون کمترین مزاحمت برای فرایندهای جاری مجتمع‌های صنعتی به پیش ببریم.

شرکت پیشگام صنعت ابزار آماده است سفارشات شما را در تمامی روزهای هفته و به صورت 24 ساعته دریافت کند و در صورت نیاز فوری تیم های عملیاتی ما قادرند ذیل یک برنامه‌ریزی اضطراری، نیاز شما را در اسرع وقت برآورده سازیم. این شرکت به پشتوانه فن‌آوری‌های به روز دنیا قابلیت انجام عملیات هات تپ روی تمامی خطوط لوله با سایزها و انواع مختلف را داراست. همچنین فشار و دمای سیال محدودیتی برای ما جهت انجام عملیات هات تپ و استاپل ایجاد نمی‌کنند. تجهیزات ما، دانش فنی و اپراتورهای ما قادرند با برنامه‌ریزی و اجرای عملیات به بهترین نحو ممکن نظر مساعد کارفرمایان و مشتریان را جلب کنند. سوابق ما در انجام عملیات هات تپ و استاپل مؤید این ادعاست. علاوه بر این، توجه به فاکتورهای ایمنی، بهداشت صنعتی و سلامت زیست محیطی در محور برنامه های شرکت پیشگام صنعت ابزار دارد و به همین دلیل در طول سالهای متمادی فعالیت کوچک‌ترین آسیب انسانی، اختلال فنی و خسارت اقتصادی به بهره گیرندگان از عملیات‌های هات تپ و استاپل ما وارد نیامده است.

مزایای خدمات شرکت پیشگام صنعت ابزار به صورت کلی به شرح زیر می‌باشند:

-         عدم قطعی جریان سیال داخل لوله و یا اختلال در سرویس خط حین عملیات

-         ممانعت از بروز نشتی و هدر رفت سیال حین انجام عملیات

-         ضریب اطمینان بالای کار و تضمین ایمنی کارکنان و مجموعه

-         کاهش هزینه ها در تمامی سطوح

-         عدم هدر رفت زمان و نیروی انسانی حین انجام عملیات

-         طراحی و پشتیبانی مهندسی

-         پشتیبانی ایمنی و کیفی

-         آموزش فرایند هات تپ برای تربیت تکنیسین ها

-         ارائه خدمات پس از اتمام عملیات (در صورت نیاز)

 

تجربه حدود دو دهه فعالیت در زمینه انجام عملیات های هات تپ و استاپل ما را به درجه ای از آبدیدگی و تجربه سوق داده است که امروز می‌توانیم ادعا کنیم نیاز مشتریان در زمینه خدمات مذکور هرگز از جانب ما بی‌پاسخ نمی‌ماند. ما با لحاظ تمامی محدودیت‌های احتمالی فنی و محیطی نظیر ارتفاع محل انجام کار، محدودیت‌های مکانی، زاویه انجام هات تپ یا استاپل، راهکارهایی برای رفع آن‌ها ایجاد کرده و با اطمینان آنها را رفع می‌کنیم.

شرکت پیشگام صنعت ابزار هات تپ ها و استاپل‌هایی در دامنه‌های کاری زیر انجام می‌دهد:

-         از سایز 5/0 اینچ تا 72 اینچ

-         دماهای زیر صفر تا 732 درجه سانتیگراد

-         فشار تا  psi 4300

ما با اطمینان ادعا می‌کنیم که یافتن یک شرکت فعال در زمینه هات تپ با سطح تجربه نزدیک به شرکت پیشگام صنعت ابزار بسیار دشوار است. دلیل این ادعا، عملیات‌های بیشماری است که در طی سال های گذشته انجام داده ایم. سابقه ما در خدمات خطوط لوله، سبب اعتبار ما در میان شرکت‌هایی است که حوزه کاری آن‌ها، تعمیرات و نگهداری خطوط لوله است. دقت، ملاحظات خاص ایمنی و حفاظت، توانایی بالای ساخت، احترام به جدول زمانی و خوش قولی و منش کاری کلیدواژه های ما محسوب می‌شوند.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید:

نمایش 4836 دفعه
آخرین ویرایش در یکشنبه 28 تیر 1394

درباره شرکت پیشگام صنعت

هات تپ خطوط لوله و مخازن از فرایندهای پیچیده و دارای متغیرهای تعیین‌کننده بسیار می باشد. نفس این عملیات با توجه به پیچیدگی هایش دشواری های خاص خود را داراست و از این رو ترجیح بر آن است که متغیرهای خارجی دخیل در تسهیل فرایند هات تپ تا جای ممکن کاهش پیدا کنند و مجری هات تپ تمرکز خود را بر خود عملیات متوجه کند.
به طور کلی دو دسته متغیر در پیشبرد فرایند هات تپ موجودند که بی‌توجهی به هیچ کدام از آن‌ها توجیه پذیر نیست؛ دسته اول متغیرهایی هستند که ذاتی عملیات هات تپ بوده و در هر عملیات تکرار می‌شوند؛ مثل فرایند آماده‌سازی تجهیزات، ساخت اتصالاتی نظیر اسپلیت تی، تجهیز دستگاه هات تپ، تست فشار، تست نشتی و از این قبیل. این دسته متغیرها در تمامی عملیات های انشعاب گرم هات تپ تکرار می شوند و از این حیث جزو بندهای عام و کلی در عملیات انشعاب گرم تلقی می شوند. در تمامی عملیات های هات تپ ما در درجه اول شرایط محیطی انجام کار را آماده کرده و سپس تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز برای کار را تدارک می بینیم. در درجه بعد فرایند ساخت اتصال هات تپ اعم از اسپلیت تی یا سدل نیپل شروع می شود و پس از نصب و تست روی لوله نصب می شود. سایر مراحل شامل نصب ولو و انجام عملیات هات تپ نیز بخشی از فرایند می باشند که چنان که اشاره شد جنبه عام و کلی داشته و در تمامی عملیات های انشعاب گرم تکرار می شوند. مجریان هات تپ معمولاً دستور کار مشخص و روتینی برای انجام این سلسله مراتب از انجام کار دارند.
اما از سوی دیگر با طیف دومی از متغیرها مواجهیم که بسته به نوع عملیات متغیرند. برای مثال محل انجام عملیات هات تپ، ارتفاع یا عمق کار، شرایط محیطی کار، زاویه هات تپ و... . در مورد دسته اول متغیرها رعایت الزامات و استانداردها ضروری است اما در خصوص دسته دوم متغیرها مجری هات تپ و کارفرما باید بکوشند در تعامل با یکدیگر تا جای ممکن از مزاحمت‌ها و تداخل‌های آن‌ها حین کار بکاهند تا پیشبرد پروژه هات تپ با کمترین حاشیه و بیشترین تمرکز و توجه همراه باشد. این دسته متغیرها دارای شرایط منحصر به فرد خود بوده و نمی توان به صورت کلی فرمولی مشخص برای شان ارائه داد، بلکه باید راهکارها و پاسخ های احتمالی به اقتضائات خاص فنی عملیات، به صورت مهندسی شده و ابداعی ارائه شوند. معمولاً روال کار بر این است که مجری عملیات هات تپ اطلاعات را تمام و کمال از کارفرما دریافت کرده و با اتخاذ تدابیر برای مشخصه های ویژه عملیات طرح اجرایی کار را تدوین کرده و به حضور مهندسین و بازرسان کارفرما اعلام می کند تا ایشان نیز نسبت به امکان یا عدم امکان طرح نظر خود را اعلام دارند. در صورت تأیید ایشان کار به انجام می رسد و در صورت عدم تأیید و یا ارائه پیشنهاد اصلاحی، مسئله از طریق کارگروه های فنی و مهندسی و تبادل نظر تا رسیدن به راه حل نهایی ادامه می یابد.
زاویه انجام عملیات هات تپ از جمله متغیرهای خارجی محسوب می‌شود که در صورت امکان قابلیت تغییر موقعیت و زاویه آن وجود دارد. البته چنان‌که اشاره شد این امر در صورتی مقدور است که کارفرما توان استفاده از انشعاب گرفته شده جدید جایگزین درخواست خود را داشته باشد. معمولاً انجام عملیات هات تپ در زاویه 0 درجه و به صورت افقی بهترین و کم حاشیه ترین عملیات هات تپ بر حسب متغیرهای خارجی محسوب می شود، و پس از آن هات تپ عمود در زاویه 90 درجه از بالا دارای مزیت است. اما در صورتی که هات تپ در زوایای مختلف نظیر 30، 45، 60 و مواردی از این نظیر را داشته باشد متغیرهای جدید مثل کنترل دستگاه هات تپ حین انجام عملیات و نیز پیش بینی های ویژه در خصوص محل تردد اپراتورهای عملیات هات تپ نیز بر کار افزوده می‌شوند. در این شرایط و به منظور تسهیل فرایند و کاهش متغیرها، تغییر زاویه عملیات هات تپ به ایشان توصیه می شود اما در صورتی که اقتضای کار و ماهیت انجام عملیات هات تپ به گونه ای است که انجام عملیات به صورت زاویه دار ضروری می‌نماید بدون شک نظر کارفرما بر تسهیل فرایند هات تپ ارجحیت دارد.