اخبار

نصرالله: ایران ایستادگی کرد و به پایان پرونده هسته‌ای خود رسید

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره شهادت شهید سمیر القنطار گفت: ما شکی نداریم که اسرائیل عامل ترور شهید قنطار است و جنگنده‌های اسرائیلی با موشک‌های دقیق وی را هدف قرار دادند. 

به گزارش «تابناک»؛ سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از شبکه خبری المنار در خصوص شهادت سمیر قنطار سخنرانی کرد و ضمن تشریح شیوه و انگیره ترور این شهید مقاومت، به تشریح شرایط منطقه پرداخت.


تبریک ولادت پیامبر و حضرت مسیح

نصرالله در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به نزدیک شدن ماه جدید میلادی و میلاد حضرت مسیح علیه السلام، گفت: ابتدا لازم می‌دانم بگویم تا چند روز آینده ما شاهد حلول سال جدید میلادی و میلاد حضرت مسیح (ع) خواهیم بود به همین مناسبت لازم می‌دانم این روز را و این مناسبت را به تمام مسیحیان و مسلمانان تبریک عرض کنم و چند روز دیگر نیز ما شاهد سالروز میلاد حضرت محمد(ص) پیامبر رحمت خواهیم بود. این مناسبت‌ را نیز به تمام مسلمانان تبریک و تهنیت می‌گویم و از خداوند سبحان می‌خواهم به برکت میلاد این دو پیامبر رحمت را به تمام ملت‌های جهان ارزانی دهد و امنیت و سعادت و خوشبختی و نجات از بحران‌ها را نصیبمان گرداند و دل و قلب همه ما را برای انجام کارهای محبت‌ آمیز بگشاید. مسئله دوم این است که ما همواره در برابر خواست الهی قرار داریم و در برابر آن به صورت کامل تسلیم هستیم.


از رئیس جمهور نیجریه می‌خواهم شیخ الزکزاکی را آزاد کند

نصرالله در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به کشتار مسلمانان شیعه در نیجریه گفت: اکنون لازم می‌دانم در خصوص واقعه‌ی خونباری که در شهر زاریا روی داد صحبت کنم. در این واقعه صدها نفر از پیروان جنبش اسلامی کشته شده‌اند و در همین واقعه صدها نفر نیز زخمی و صدها تن دیگر نیز بازداشت شدند که در بین آنها جناب علامه شیخ ابراهیم الزکزاکی بودند ما هم با دیگران هم صدا می‌شویم و این واقعه را محکوم می‌نماییم. همچنین سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این جنایت را محکوم نموده و از رئیس جمهور نیجریه و رهبران دینی و سیاسی می‌خواهیم برای مجازات عاملان این جنایت با قدرت وارد عمل شوند و شیخ الزکزاکی  را آزاد نمایند و از این طریق به این مشکل خاتمه دهند؛ چرا که ما نمی‌خواهیم شاهد چنین فجایعه باشیم و همه نمی‌خواهند که نیجریه جزء خیر, صلح و آرامش چیزی ببیند.


نگران آن هستیم که اسرائیل در جنایت نیجریه دست داشته باشد

نصرالله در این باره افزو: اکنون کشور نیجریه با مشکلات عدیده‌ای روبروست که در راس آنها مشکل بوکوحرام است. ما وظیفه داریم برای همبستگی با مظلومانی که در این فاجعه و فجایعی که به دست آنها حاصل می‌شود ابراز همدردی کنیم؛ چرا که این عزیزان هیچ گناهی مرتکب نشدند. همچنین لازم می‌دانم با شیخ الزکزاکی که دیروز سه تن از فرزندانش را به دست نظامیان ارتش نیجریه از دست داد ابراز همدردی کنم وی با این وجود خویشتن‌داری به خرج داده و همه را دعوت به آرامش کرد ما از آن بیم داریم که در این واقعه دستان آمریکای, اسرائیلی یا تکفیری قرار گرفته باشد و دست به این جنایت شنیع زدند تا نیجریه را وارد این فتنه هولناک سازند. این مرحله نیازمند هوشیاری, جدیت و صبر بر مشکلات و دردهاست.


بی‌شک اسرائیل عامل ترور شهید قنطار است

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به شهادت سمیر القنطار، افزود: حال لازم می‌دانیم به مسئله اصلی خود بازگردیم و آن حادثه برجسته است که برای آن گرد هم آمده‌ایم و آن ترور باسابقه‌ترین اسرا و مردان مقاومت و مجاهد و فرمانده برادر شهید سمیر القنطار است. ابتدا لازم می‌دانم در این واقعه چنین بگویم که بیشک دشمن اسرائیلی خود عامل این ترور بوده است. 

این ترور را از طریق یک اقدام نظامی بزرگی انجام داده و نه آنگونه که وانمود می‌شود از طریق یک عملیات امنیتی مبهم حاصل شده است. این عملیات ترور از طریق شلیک موشک های بسیار دقیق و تعیین کننده حاصل شده و به آپارتمان مسکونی در ساختمانی مسکونی القنطار در آن حضور داشت اثبات کرد. این امر باعث شهادت وی و شماری از فرماندهان سوری و افراد بی‌دفاع شده است.

نصرالله تاکید کرد: آنچه واضح و عیان است این است که جنگنده‌ها خود این ساختمان را مورد اصابت موشک قرار دادند و ساختمان مسکونی در جرمانا واقع شده بوداز این رو لازم می‌دانم با تمام خانواده‌های شهدا ابراز همدردی کنم و به آنها تسلیت بگویم. تلاش برخی از رسانه‌های مایوس که می‌گویند گروه‌های مسلح سوری خود عامل این عملیات ترور بوده‌اند سخنی بی‌پایه و اساس است و هرگز صحت ندارد, آن کسی که بخواهد عملیاتی تروریستی در حد القنطار انجام دهد خدمت بسیار بزرگی به اسرائیل کرده است.


سمیر القنطار در قلب خطر زندگی می‌کرد

دبیر کل حزب الله لبنان افزود که مسئله دوم این است که هم ما و هم شخص سمیر می‌دانستیم که اسرائیل نمی‌خواهد سمیر القنطار را رها کند و اجازه دهد به زندگیش ادامه دهد این را ما از همان روز نخست آزادیش می‌دانستیم این تحدید همواره وجود داشته است. سمیر در قلب تهدید می‌زیست چرا که اسرائیل به وضوح سخن از این می‌گفت که هرگز القنطار را نمی‌بخشد؛ چرا که او مردی با صلابت و استوار است و به مقاومت متعهد بوده است.

اسرائیل نمی‌بخشد اما متاسفانه دولت‌های ما می‌بخشند تمام این حوادث پیش از رویدادهای سوریه حاصل شد ما در حزب‌الله لبنان مسئولیت کامل این ترور را یعنی ترور القنطار را متوجه دشمن صهیونیستی می‌دانیم از این رو در این باره منتظر هیچ تحقیق و مجادله‌ای نمی‌مانیم.


عشق به فلسطین صفت اساسی سیمر القنطار بود

نصرالله تاکید کرد: مسئله سوم این است که من امشب نمی‌خواهم در خصوص سجایای شهید و آنچه که به او ارتباط دارد سخن بگویم بلکه می‌خواهم تنها به یک صفت اساسی سمیر القنطار اشاره کنم و آن عشق وی به فلسطین است. فلسطین تمام زندگی القنطار بود سرنوشت فلسطین و سرنوشت ملت فلسطین و آینده مقاومت همواره مورد توجه او بوده است و برای او اولویت به شمار می‌آمد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: در نخستین دیداری که بین من و او بعد از  آزادیش صورت گرفت به او گفتم گزینه‌های بسیاری در عرصه سیاست و اطلاع رسانی آکادمیک و عرصه جهادی وجود دارد و او همان چیزی را به من گفت که علنا در روز استقبال از وی در الظاحیه «من از فلسطین خارج شدم تا به آن بازگردم» و به من افزود که آماده است در هر عملیات نظامی که در داخل اراضی فلسطین یا در داخل مزارع شبعا صورت می‌گیرد شرکت کند.«نمی‌خواهم مسئول باشم بلکه می‌خواهم تنها یک مجاهد باشم».


مقاومت سال به سال از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود

نصرالله در ادامه درباره اخلاق سمیر القنطار گفت: این عاشق تنها یک عاشق نبود بلکه یک مومن بود و تنها مومن نبود که یک عارف متعهد و آماده جانفشانی به دلیل موقعیت ایمانی بود, آیا دشمن تصور کرده می تواند بر عشق و ایمان غلبه کند, ما در برابر تجربه حاصل از ده‌ها سال نبرد و ترور, تروری که بسیاری از بزرگان و فرمانده‌هان ما و نخبگان نظامی و سیاسی و رسانه‌ای حاصل شده قرار داریم. بسیاری از مردم ما را در مناطقمان هدف قرار دادند نتیجه آن چه بود؟ آیا این ملت‌ها و این نسل‌ها از فلسطین و مقاومت در برابر دشمن چشم‌پوشی کردند هرگز, بلکه هر نسلی که می‌گذشت مقاومت و جهاد و مبارزه را از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌کرد و نسل آخر نیز آن را به دوش می‌کشید.


پیام خون سمیر القنطار این است که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه مقاومت همشیه وجود خواهد داشت گفت: خون سمیر القنطار و تمام شهدا به ما این پیام را می‌رساند که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد ولو این که هر کس که بخواهد کشته شود, یا هرکس که بخواهد بازداشت شود این پرچم از دوشی بر دوش دیگر منتقل خواهد شد و از دستی به دست دیگر. به فلسطین نگاه کنید این نسلی که می‌بینید هم سن سمیر القنطار بود زمانی که از جنوب لبنان خارج و به شمال فلسطین رفت, جوانان دختر و پسر فلسطینی امروز بر مرگ حمله‌ور می‌شوند دهها نفرشان به شهادت می‌رسند و امروز می‌بینیم با عملیات حمله با استفاده از سلاح سرد و زیرگرفتن صهیونیست‌ها رعب و وحشت را در دل دشمن به وجود آوردند.


قلب دختران و پسران فلسطینی مالامال از عشق به آزادی است

نصرالله گفت که جوانان فلسطینی دختر و پسر، قلبشان مالامال به عشق مقدسات و آزادی است. این عشق همان عشقی است که قلب القنطار را مملو ساخته بود و با شهادت سمیر و خون شهید القنطار عشق آنها و ارادت و عزم آنها را به این راه دوچندان خواهد کرد. این شهادت باعث می‌شود که راه سمیر القنطار را دوچندان ادامه دهند.


حق پاسخ را در هر زمان و مکانی که صلاح بدانیم محفوظ می‌دانیم

سید حسن نصرالله با اشاره به پاسخ قاطع مقاومت به شهادت مسئله چهارم درباره موضع می‌خواهم به چند جمله‌ای که مربوط به سخنرانی گذشته من در هفته شهدای القنیطره بود اشاره کنم: (زمانی که تجاوز می‌کنی هرچه باشد و در هرکجا که باشد و در هر زمان که بخواهد باشد مقاومت حق پاسخ را خواهد داشت به هر صورت و در هر کجا و در هر زمان) (پیام امروز من از امروز تا برای همیشه و برای هر یک از اعضای حزب‌الله که کشته می‌شوند می‌گویم ما مسئولیت آن را فقط متوجه اسرائیل می‌دانیم و اعلام می‌کنیم که حق پاسخ را برای مکان و زمان و شیوه‌ای که خود صلاح می‌دانیم محفوظ می‌دانیم این حق ماست و به حول قوه الهی و توفیقی که خداوند در این راه به ما ارزانی می‌دارد استفاده خواهیم کرد.


تحریم‌های آمریکا با هدف تنگ کردن محاصره اقتصادی حزب الله است

نصرالله با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا عیله حزب الله گفت: موضوع تحریم‌های آمریکایی مطرح می‌شود که حزب‌الله را نشانه رفته است مجموعه‌ای از تصمیم‌ها و تدابیری که با هدف تنگ کردن حلقه محاصره اقتصادی ما صورت گرفته ابتدا چنین می‌گویم: از سال 1995 ما را در فهرست تروریسم قرار دادید و در طول دهه‌های مختلف آمریکایی‌ها به دلیل موقعیتی که داشتند سعی کردند این توصیف را برای کشورهای جهان استفاده کنند از این رو این توصیف‌ آنها و قلمداد کردن حزب‌الله جزو گروه‌های تروریستی از طرف سازمان ملل بی‌اعتبار است و اتحادیه اروپا هم آن را به رسمیت نمی‌شناسد اگرچه اتحادیه اروپا هم شاخه نظامی را در فهرست تروریسم قرار داد و بسیاری از کشورهای جهان ما را چنین قلمداد نمی‌کنند.با وجود تلاش‌های آمریکایی و اسرائیلی نتوانستند این صفت (تروریسم) را بر ما تحمیل کنند.


اتهامات جدید آمریکا علیه حزب‌الله دروغین و سیاسی است

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اتهامات جدید آمریکا گفت: آنچه که آمریکایی‌ها اخیرا به آن متوسل شده‌اند مسئله‌ دیگری بود, یعنی حزب‌الله را یک سازمان جنایت‌کار توصیف کردند به همین دلیل ما را متهم به تجارت مواد مخدر کردند, متهم کردند که ما پول‌شویی می‌کنیم. کنگره آمریکا خواستار تحقیقاتی درباره اتهام نسبت داده شده به ما با مضمون قاچاق انسان شد. نمی‌خواهم در خصوص مسئله اتهامات به تفصیل صحبت کنم.

این اتهامات ظالمانه و دروغین هستند و ما برای ثابت کردند بی‌گناهیمان هیچ دلیلی را ارائه نمی‌دهیم. آنها عادت کردند که به دیگران اتهام ببندند بدون این که دلیلی داشته باشند. این یک اتهام سیاسی است هدفش بد جلوه دادن تصویر حزب‌الله است در برابر جهانیان و منطقه آنها میلیون‌ها دلار هزینه‌ کردند تا بین جوانان لبنانی و حزب‌الله دیوار به وجود آورند این اتهامات نسبت داده شده به ما دروغ بودنشان واضح و آشکار است و آن را سریعا ثابت خواهیم کرد.

نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتهامات دروغ آژانس اتمی به ایران گفت: همین چند روز پیش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش خود را درباره پرونده هسته‌ای ایران ارائه داد و اعلام کرد که این برنامه صلاح آمیز  و غیر نظامی است و هیچ شک و شبهه‌ای درباره نظامی بودنش وجود ندارد و اعلام کردند که از سال 2009 هیچ اشاره‌ِ‌‌ای نظامی درباره پرونده هسته ای ایران وجود ندارد و این گزارش خود را به شورای حکام ارائه دادند و اعضا با اکثریت آراء مضمون این گزارش را تایید کردند و پرونده مربوطه به ایران بسته شد و اتهام تلاش برای به دست آوردن سلاح هسته‌ای نیز از بین رفت.


ایران ایستادگی کرد و به پایان پرونده هسته‌ای خود رسید

نصرالله در این‌باره افزود که برخی از اروپایی‌ها اتهاماتی را نسبت دادند و نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که بعد از چند ماه ایران بمب هسته‌ای را به دست خواهد آورد اما شورای حکام تاکید کرد هیچ نشانه‌ای در این خصوص وجود ندارد. البته توجه هم داشته باشید که نزدیک بود علیه ایران جنگی به راه بیندازند و تحریم‌هایی متنوعی هم بر ضد ایران تحمیل کردند. تهدید کردند و رعب و وحشت ایجاد کردند و برخی از عرب‌ها هم آنها را همراهی کردند اما این مسئله به پایان رسید و ایران ایستادگی کرد و به پایان پرونده هسته‌ایش رسید.


بسیاری از ملت‌های منطقه آن گونه که آمریکا می‌گوید نیستند

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین گفت: داستان ما در برابر اتهامی که به دولتی با حجم و اندازه ایران زدند و مدعی شدند که بمب هسته‌ای دارد بسیار کم و ناچیز است. ما یک حزبیم, یک گروهیم, یک جنبش مقاومت, آیا اتهاماتی در خصوص سازمان‌های تروریستی یا جنایتکار دارند, در برابر این دروغ باید بگوییم بر اساس ضرب المثل عرب‌ها طناب دروغ کوتاه است و در پایان کار این اتهام از هم فرومی‌پاشد. آنچه که برای ما مهم است این است که ما در برابر خدا هستیم و بسیاری از ملت‌های منطقه آنگونه که آمریکایی‌ها می‌گویند نیستند. لذا می‌گوییم اگر این مسئله هم در چارچوب جنگ روانی است بی‌فایده‌ خواهد بود.

نصرالله با اشاره به اتهامات مالی عیله حزب الله گفت که مسئله دیگر جنبه مالی مسئله است, ما در حزب‌الله اندوخته یا ذخایر مالی بانکی در جهان نداریم اما آنها بی توجه به این مسئله به بانک‌های لبنانی و بانک مرکزی لبنان فشار وارد می‌آورند تا تدابیری بر ضد ما اعمال کنند. به آنها می‌گویم که ما نه اموالی در بانک‌های لبنانی داریم و چه در گذشته و چه اکنون و نه اموالی داریم که بخواهیم در بانک‌های دیگر سپرده‌گذاری کنیم. از این رو به بانک مرکزی یا مدیران بانک‌های دیگر می‌گویم خیلی از این بابت نگران نباشید در بیش از یک مناسبت اعلام کردم که ما هیچ فعالیت سرمایه‌گذاری نداریم ما با هیچ شرکت یا تاجری هم شراکت نداریم, ما اموال خودمان را خرج مقاومتمان می‌کنیم و خرج خانواده‌های شهدا و زخیم‌هایمان می‌کنیم, از این رو ما حتی یک فلس هم نداریم که بخواهیم با آن تجارت کنیم و یا بخواهیم در جایی سپرده‌گذاری کنیم یا نزد کسی هم نگهش داریم.

مسئله دیگر جنبه مالی مسئله است, ما در حزب‌الله اندوخته یا ذخایر مالی بانکی در جهان نداریم اما آنها بی توجه به این مسئله به بانک‌های لبنانی و بانک مرکزی لبنان فشار وارد می‌آورند تا تدابیری بر ضد ما اعمال کنند. به آنها می‌گویم که ما نه اموالی در بانک‌های لبنانی داریم و چه در گذشته و چه اکنون و نه اموالی داریم که بخواهیم در بانک‌های دیگر سپرده‌گذاری کنیم. از این رو به بانک مرکزی یا مدیران بانک‌های دیگر می‌گویم خیلی از این بابت نگران نباشید در بیش از یک مناسبت اعلام کردم که ما هیچ فعالیت سرمایه‌گذاری نداریم ما با هیچ شرکت یا تاجری هم شراکت نداریم, ما اموال خودمان را خرج مقاومتمان می‌کنیم و خرج خانواده‌های شهدا و زخیم‌هایمان می‌کنیم, از این رو ما حتی یک فلس هم نداریم که بخواهیم با آن تجارت کنیم و یا بخواهیم در جایی سپرده‌گذاری کنیم یا نزد کسی هم نگهش داریم.


دولت و مسئولان را از پیروی بی‌چون و چرا از آمریکا حذر می داریم

سید حسن نصرالله همچنین درباره پیروی دولت لبنان از اوامر آمریکا گفت: مسئله دیگر این است که دولت و نظام در لبنان باید مسئولیت حمایت از شهروندان لبنانی و بازرگانان و همه و همه را قبول کند, نباید اوضاع به گونه‌ای باشد که به صرف علامتی از سوی آمریکا موضوع بازخواست یا پیگرد مالیاتی در لبنان مختومه شود. به عنوان یک حزب هرگز نمی‌توانند بر ما چیره شوند دولت آمریکا وقتی می‌خواهد به یک محیط مشخص و گروه مشخصی یا جریان سیاسی معینی فشار وارد آورد فهرستی از اسامی را اعلام می‌کند و متاسفانه برخی از بانک‌ها تدابیری بر ضد آنها اعمال می‌کنند. این مسئله غیر قابل قبول است. دولت وظیفه دارد از حقوق شهروندان بازرگانان و شرکت‌های لبنانی حمایت کند هیچکس حق ندارد در قبال این مسئله سلطه داشته باشد و یا اعمال نفوذ کند. ما از دولت لبنان انتظار اعلام جنگ نداریم ما تنها از دولت لبنان می خواهیم تا مردانی را داشته باشد بتوانند از شهروندان متهمش دفاع کند و در صورت متهم بودن پرونده‌ آنها را به مقامات قضائی لبنانی ارجاع دهد. این تدابیری که اتخاذ شده متاسفانه در سطح کشور در حال اجرا است و دولت و مسئولان را از پیروی بی چون و چرا از دولت آمریکا بر حذر می‌دارم.


آمریکایی که منادی آزادی است اجازه نمی‌دهد صدایمان به هیچ جای جهان برسد

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه ها در مبارزه گفت: مسئله دیگر که خطرناکتر هم هست, مربوط به رسانه‌های خبری‌ است خواه رسانه‌هایی که به ما وابسطه‌ هستند یا رسانه‌هایی که متهم به حمایت از ما هستند یا رسانه‌هایی که متهم شدند که ما از آنها حمایت می‌کنیم, تا اینکه می‌رسیم به رسانه‌هایی که متهم شدند که با ما اعلام همبستگی می‌کنند. آنها متهم می کنند و به صورت غیابی محاکمه می‌کنند و حکم هم می‌دهند و در قبال این تدابیر باز کردن دهان برای دفاع هم ممنوع است و اجازه نمی‌دهند که صدایمان به هیچ کجای جهان برسد. این همان آمریکایی است که منادی آزادی و عدالت قضائی و قانونی است و ممکن است اوضاع را به نحوی سوق دهند که دیگر به هیچ یک از اعضای حزب‌الله اجازه ندهند چیزی را توضیح دهد یا شرح نماید؛ چرا که ممکن است این رسانه‌ها مجازات شوند.


همه جنبش‌های مقاومت هدف قرار گرفته‌اند و عامل اسرائیل است

نصرالله افزود که این در حالی است که هر کسی می‌تواند برای خودش یک ماهواره داشته باشد ما صدها شبکه‌ را می‌بینیم که دعوت به تکفیر و به اسارت درآوردن زنان و اعمال خشونت می‌شوند تمام جنبش‌های مقاومت هدف قرار گرفته‌ شده‌اند و علت واقعی این امر هم اسرائیل است. مقاومت در برابر پروژه‌ی صهیونیستی و آمریکایی ایستاده منظور انها از تمام این مسائل هدف قرار دادن پروژه مقاومت است, می‌خواهند نبض مقاومت از کار بیاستد و در برابر فرهنگ مقاومت و اراده مقاومت می‌ایستند.


از تمامی امکانات برای رساندن صدای خود به مخالفان پروژه صهیونیستی استفاده می‌کنیم

نصرالله با اشاره به اینکه موضوع رسانه‌ها بخشی از نبرد مقاومت است, گفت: از تمام امکانات و وسائل برای رساندن صدای خود به گوش تمام کسانی که در برابر پروژه صهیونیستی آمریکایی ایستاده‌اند استفاده می‌کنیم , مهم در این موضوع آن است که چگونه از این مسئله استفاده کنیم؛ مشغول شدن دولت آمریکا به حزب‌الله نشان از این دارد که ما متقاعد شویم که در مسیر درست قرار گرفته‌ایم ما در جبهه صحیح قرار گرفته‌ایم ما در محور درست قرار داریم, و کسی که نمی‌داند یا نمی‌خواهد که بداند و اکنون متوجه شده که شریک آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها شده بهتر است تجدید نظر کند و این تجدید نظر عقل و دین و قرآنش را در بر می‌گیرد.


تدابیر آمریکا نشان می‌دهد که حزب‌الله نقش بزرگی در منطقه ایفا می‌کند

نصرالله تاکید کرد: تمام این تدابیری که آمریکا در پیش گرفته اذعانی از طرف آنها بر این واقعیت است که تاثیرگذاری ما بسیار بالا است, بلکه اذعانی بالاتر است و نشان از این دارد که حزب‌الله نقش بسیار بزرگی را در لبنان و منطقه در مقابله با پروژه‌های سلطه‌جویان در منطقه ایفا می‌کند و حال که ما در این جبهه قرار داریم موفق شدیم پروژه‌های اسرائیلی و آمریکایی را به چند سال عقب‌تر بیندازیم. ما بخشی از این جبهه هستیم و آنچه که از سوی آنها در حق ما صادر می‌شود نشان می‌دهد که ارزش ما به چه میزان زیاد شده است. ما این مسئله را به درستی می‌دانیم این که این دشمن ما را دشمن خود می‌داند این مسئله مایه افتخار و مباحات ما است؛ چرا که ما می دانیم دشمن آمریکایی‌ها و اسرائیل هستیم همان دشمنی که ثروت‌های ما و ثروت‌های ملت‌های منطقه را چپاول کرده است. اکنون به فکر مصادره اراده ما است, از این رو ما درک می‌کنیم این اقدامات و تدابیر را به چه منظور بر ضد ما اجرا کرده است. ما هرگز تسلیم نمی‌شویم و هرگز عقب نشینی نمی‌کنیم, ما هرگز کرنش نمی‌کنیم.

خطاب به آمریکایی ها و اسرائیلی‌ها و مزدورانشان می‌گویم تمام مکر و حیله‌ی خود را به کار بندید تمام سعی و تلاشتان را به عمل آورید که به خدا قسم نمی‌توانید یاد ما را هم محو سازید. (بخشی از خطبه حضرت زینب(س) در برابر یزید) ما امروز این گفته را از همان موضع و با همان ایمان آن حضرت بیان می‌کنیم, نه مصادره رسانه‌های ما و نه کشتنمان چیزی را تغییر نخواهد داد بلکه باعث شتاب در شکست آنان و پیروزی ما خواهد شد. این مسئله تنها نیروی ما را دوچندان خواهد کرد و عزم و اراده ما را برای ادامه این مسیر تقویت خواهد نمود.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید:

نمایش 3039 دفعه
آخرین ویرایش در چهارشنبه 2 دی 1394

درباره شرکت پیشگام صنعت

هات تپ خطوط لوله و مخازن از فرایندهای پیچیده و دارای متغیرهای تعیین‌کننده بسیار می باشد. نفس این عملیات با توجه به پیچیدگی هایش دشواری های خاص خود را داراست و از این رو ترجیح بر آن است که متغیرهای خارجی دخیل در تسهیل فرایند هات تپ تا جای ممکن کاهش پیدا کنند و مجری هات تپ تمرکز خود را بر خود عملیات متوجه کند.
به طور کلی دو دسته متغیر در پیشبرد فرایند هات تپ موجودند که بی‌توجهی به هیچ کدام از آن‌ها توجیه پذیر نیست؛ دسته اول متغیرهایی هستند که ذاتی عملیات هات تپ بوده و در هر عملیات تکرار می‌شوند؛ مثل فرایند آماده‌سازی تجهیزات، ساخت اتصالاتی نظیر اسپلیت تی، تجهیز دستگاه هات تپ، تست فشار، تست نشتی و از این قبیل. این دسته متغیرها در تمامی عملیات های انشعاب گرم هات تپ تکرار می شوند و از این حیث جزو بندهای عام و کلی در عملیات انشعاب گرم تلقی می شوند. در تمامی عملیات های هات تپ ما در درجه اول شرایط محیطی انجام کار را آماده کرده و سپس تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز برای کار را تدارک می بینیم. در درجه بعد فرایند ساخت اتصال هات تپ اعم از اسپلیت تی یا سدل نیپل شروع می شود و پس از نصب و تست روی لوله نصب می شود. سایر مراحل شامل نصب ولو و انجام عملیات هات تپ نیز بخشی از فرایند می باشند که چنان که اشاره شد جنبه عام و کلی داشته و در تمامی عملیات های انشعاب گرم تکرار می شوند. مجریان هات تپ معمولاً دستور کار مشخص و روتینی برای انجام این سلسله مراتب از انجام کار دارند.
اما از سوی دیگر با طیف دومی از متغیرها مواجهیم که بسته به نوع عملیات متغیرند. برای مثال محل انجام عملیات هات تپ، ارتفاع یا عمق کار، شرایط محیطی کار، زاویه هات تپ و... . در مورد دسته اول متغیرها رعایت الزامات و استانداردها ضروری است اما در خصوص دسته دوم متغیرها مجری هات تپ و کارفرما باید بکوشند در تعامل با یکدیگر تا جای ممکن از مزاحمت‌ها و تداخل‌های آن‌ها حین کار بکاهند تا پیشبرد پروژه هات تپ با کمترین حاشیه و بیشترین تمرکز و توجه همراه باشد. این دسته متغیرها دارای شرایط منحصر به فرد خود بوده و نمی توان به صورت کلی فرمولی مشخص برای شان ارائه داد، بلکه باید راهکارها و پاسخ های احتمالی به اقتضائات خاص فنی عملیات، به صورت مهندسی شده و ابداعی ارائه شوند. معمولاً روال کار بر این است که مجری عملیات هات تپ اطلاعات را تمام و کمال از کارفرما دریافت کرده و با اتخاذ تدابیر برای مشخصه های ویژه عملیات طرح اجرایی کار را تدوین کرده و به حضور مهندسین و بازرسان کارفرما اعلام می کند تا ایشان نیز نسبت به امکان یا عدم امکان طرح نظر خود را اعلام دارند. در صورت تأیید ایشان کار به انجام می رسد و در صورت عدم تأیید و یا ارائه پیشنهاد اصلاحی، مسئله از طریق کارگروه های فنی و مهندسی و تبادل نظر تا رسیدن به راه حل نهایی ادامه می یابد.
زاویه انجام عملیات هات تپ از جمله متغیرهای خارجی محسوب می‌شود که در صورت امکان قابلیت تغییر موقعیت و زاویه آن وجود دارد. البته چنان‌که اشاره شد این امر در صورتی مقدور است که کارفرما توان استفاده از انشعاب گرفته شده جدید جایگزین درخواست خود را داشته باشد. معمولاً انجام عملیات هات تپ در زاویه 0 درجه و به صورت افقی بهترین و کم حاشیه ترین عملیات هات تپ بر حسب متغیرهای خارجی محسوب می شود، و پس از آن هات تپ عمود در زاویه 90 درجه از بالا دارای مزیت است. اما در صورتی که هات تپ در زوایای مختلف نظیر 30، 45، 60 و مواردی از این نظیر را داشته باشد متغیرهای جدید مثل کنترل دستگاه هات تپ حین انجام عملیات و نیز پیش بینی های ویژه در خصوص محل تردد اپراتورهای عملیات هات تپ نیز بر کار افزوده می‌شوند. در این شرایط و به منظور تسهیل فرایند و کاهش متغیرها، تغییر زاویه عملیات هات تپ به ایشان توصیه می شود اما در صورتی که اقتضای کار و ماهیت انجام عملیات هات تپ به گونه ای است که انجام عملیات به صورت زاویه دار ضروری می‌نماید بدون شک نظر کارفرما بر تسهیل فرایند هات تپ ارجحیت دارد.