اخبار

تاریخچه پیشگام صنعت ابزار

شرکت پیشگام صنعت ابزار، به عنوان یکی از مهمترین تامین کنندگان قطعات و تجهیزات خطوط لوله و همچنین مجری خدمات ساخت، بازسازی و توسعه خطوط لوله در دریا و خشکی، نظیر اجرای هات تپ، استاپل، فلنج فیسینگ و سایر خدمات خطوط لوله کار خود را از سال 1376 آغاز کرد. این شرکت با بهره گیری از مهندسان کارآزموده و خبره و همچنین تکنیسین های با تجربه، روند رشد سریعی را در پیش گرفت و در مدت کوتاهی، کارخانه ساخت تجهیزات و ادوات مورد نیاز بازار داخل و همچنین عملیات مختلف این شرکت را راه اندازی کرد. شرکت پیشگام صنعت ابزار اکنون بزرگ ترین واحد خصوصی در زمینه اجرای عملیات انشعاب گرم هات تپ محسوب می شود و در زمینه انجام عملیات فلنج فیسینگ نیز خدمات این شرکت در سطح کشور بی نظیر است.

ما تمرکز سیاست های فنی و مهندسی در زمینه ابداع روش های جدید برای رفع معضلات عملیات های هات تپ و استاپل، در حال حاضر خود صاحب سبک در این زمینه هستیم و آماده ایم که کلیه خدماتی را که به نحوی به عملیات هات تپ مربوط می شوند را به بهترین و باکیفیت ترین شکل ممکن انجام دهیم.

این شرکت نه تنها به لحاظ مهندسی و طراحی دارای سطح بالایی از دانش و ابتکار فنی می باشد، بلکه به لحاظ سخت افزاری نیز مجهز به انواع دستگاه هات تپ مناسب برای سایزها و فشارهای متنوع است. دستگاه هات تپ معمولاً دارای محرک های دستی، هیدرولیکی و پنوماتیکی است. دستگاه های شرکت پیشگام صنعت ابزار قابلیت کار با هر سه محرک را دارند. دستگاه های محرک دستی معمولاً برای سایزهای انشعاب گرم کوچک مورد استفاده قرار  می گیرند. برای سایزهای بزرگ تر از دستگاه های هات تپ محرک هیدرولیکی و پنوماتیکی استفاده می شود. از آن جا که محرک های هیدرولیکی توان و قدرت بالاتری دارند شرکت پیشگام صنعت ابزار از محرک های هیدرولیکی برای اجرای هات تپ استفاده می کند. شرکت پیشگام صنعت ابزار خود سازنده دستگاه های پاور یونیت هیدرولیکی می باشد و دستگاه های پاور یونیت این شرکت آزمون خود را در پروژه های مختلف پس داده اند.

رضایت مشتری؛ سیاست شرکت

اصل مشتری مداری و جلب رضایت مشتری یکی از اصول و رویه های کلان ما می باشد. کلیه سیاست های ما در زمینه های فنی، خدماتی و بازرگانی بر مدار تحویل بهترین خدمات و محصولات به مشتریان می گردد. در خصوص خدمات بازرگانی این شرکت وارد کننده انواع محصولات ارائه خدمات خطوط لوله نظیر دستگاه هات تپ، استاپل، فلنج فیسر، درون تراشی و.... می باشد. ما به محض دریافت سفارش مشتری مراتب را جهت استعلام قیمت به انجام رسانده و به استحضار مشتریان می رسانیم. در نهایت و در صورت توافق مشتری، مراحل واردات محصول بر حسب توافقات در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسد. در خصوص اجرای هات تپ و سایر خدمات نیز ما در کمترین زمان ممکن، و البته با کیفیت بالا، خدمات خود را به مشتریان گرامی ارائه می دهیم. رضایت مشتریان از محصولات و خدمات ما گواهی است بر حسن عملکرد ما در زمینه های مذکور.

زمانی که سخن از اعتماد و اطمینان باشد، بی شک شرکت پیشگام صنعت ابزار به عنوان بهترین گزینه، مورد اشاره تمامی کارفرمایان خواهد بود. کارنامه درخشان ما در صنایع مختلف نفت و گاز، صنایع نیروگاهی، تصفیه خانه ها و ... گواه روشنی بر این اعتماد است. افزایش فضای کارخانه ای و تجهیزات کارگاهی سبب شد که نام این شرکت در زمینه ساخت تجهیزات خطوط لوله مانند اتصالات و فلنج ها به سرعت بر سر زبان ها جاری شود. بهره گیری از دستگاه ها و ماشین آلات کمپانی میراژ (Mirage) انگلستان، یکی از معروف ترین سازندگان تجهیزات خطوط لوله در جهان، ما را نسبت به کیفیت این محصولات مطمئن نمود. بنابراین افزایش مراودات تجاری با این شرکت در نهایت منجر به این شد که پیشگام صنعت ابزار، وظیفه و نمایندگی فروش محصولات شرکت میراژ را بر عهده گیرد. در ابتدا حوزه فعالیت این شرکت تنها به اجرای هات تپ و در زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی خلاصه می شد اما نتایج متحیر کننده کاری ما سبب شد که به تدریج به صنایع دیگر مانند صنایع نیروگاهی، صنایع سیم، تصفیه آب و ... نیز ورود کنیم.

گسترش دامنه کاری ما محصول ارزش های اساسی سازمانی این شرکت بوده است که عبارت اند از: ایمنی، کیفیت و تعهد. با پشتوانه تجربه ارزشمند و زمینه علمی و مهندسی قوی. پیشگام صنعت ابزار به زودی به عنوان اولین انتخاب صنایع مختلف در زمینه های تامین مواد اولیه و تجهیزات، تعمیرات خطوط لوله، هات تپ و انسداد خط و تعمیرات بتن خواهد به شمار خواهد آمد.

 

قابلیت های پیشگام صنعت ابزار

زمان ارزشمندترین معیار است که برتری شرکت ها را بر یکدیگر اثبات می کند. شرکت پیشگام صنعت ابزار با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و به روز هات تپ و استاپل و... و همچنین تخصص و تجربه پرسنل کارآزموده، تجهیزات و خدمات مورد نیاز مشتریان را در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد. این شرکت با بهره گیری از یک کارگاه ساخت، اتصالات مورد نیاز خود را در داخل تولید می کند. تجهیز و تعمیر دستگاه هات تپ و آمده سازی آن به منظور انجام عملیات هات تپ از جمله اموری است که در این کارگاه رایج می باشند. همچنین تهیه و تأمین قطعات مورد نیاز برای دستگاه و عملیات هات تپ نیز از مواردی است که انجام آن ضروری می باشد.

علواه بر موارد فوق بسیاری از قطعات جدید برای مصارف خاص مانند تعمیرات ولو نیز توسط این امکانات گسترده قابل ساخت هستند. گارانتی تمام و کمال محصولات این شرکت و همچنین قابلیت بالای اطمینان خدمات ارائه شده، مشتریان را نسبت به این موضوع مطمئن می کند که قطعات نصب شده توسط تکنیسین های ما برای مدت طولانی بدون افت کیفیت کار می کنند. مجموعه کامل ماشین آلات و تجهیزات ساخت در بخش کارگاه این شرکت متمرکز هستند. این مجموعه توانایی ساخت تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را دارد و از این روی، شرکت پیشگام صنعت ابزار در بسیاری از حوزه ها به خودکفایی کامل رسیده است. ماشین های تراش، ماشین های فرز، ماشین آلات درون تراشی افقی، دستگاه های تراش دروازه ای، دستگاه های دریل، دستگاه های برش خودکار و نیمه خودکار، دستگاه های خودکار پخ زنی، دستگاه های درون تراشی همراه، دستگاه های فلنج فیسر و فرز های CNC تنها بخشی از تجهیزات این شرکت در حوزه ساخت هستند. قابلیت های تولید توجه خاص ما به زمان، سبب شده است تا همواره از مواد و تجهیزات پرمصرف در انبارهای خود آماده داشته باشیم. مواد پرمصرف، تمامی انواع اتصالات، فلنج ها، درپوش ها، تست بلاک ها، و. ... از موارد موجود در انبارهای این شرکت هستند. مواد خام مانند ASTM A 105 & 106، ورق ها، لوله های با اندازه های مختلف، درزگیر ها، چسب ها و سایر مواد مصرفی به مقادیر فراوان در انبار شرکت نگهداری می شوند. شکستن رکورد زمانی انجام عملیات های مختلف انشعاب گیری گرم یا هات تپ توسط این شرکت، نشان از آمادگی کامل ما برای مواجهه با موقعیت ها و عملیات مختلف است.

ما بر اساس اصل اساسی هر سازمان رو به پیشرفت، تحت عنوان بهبود مستمر در تلاش هستیم که علاوه بر ارتقای فن آوری اجرای هات تپ و استاپل، و سایر خدمات، حوزه کاربردی خدمات مان را نیز افزایش دهیم تا ضمن گشودن دریچه های جدید در حوزه صنعت همت خود در زمینه خدمت رسانی به صنایع کلیدی کشور را اثبات کنیم. سوابق شرکت پیشگام صنعت ابزار در ارائه خدمات به صورت صادقانه و مبتنی بر اخلاق حرفه ای کاری، ما را در نیل به این مهم بیش از پیش یاری خواهد رساند.

هات تپ- اجرای هات تپ- دستگاه هات تپ- عملیات هات تپ- فلنج فیسینگ- استاپل

درباره شرکت پیشگام صنعت

هات تپ خطوط لوله و مخازن از فرایندهای پیچیده و دارای متغیرهای تعیین‌کننده بسیار می باشد. نفس این عملیات با توجه به پیچیدگی هایش دشواری های خاص خود را داراست و از این رو ترجیح بر آن است که متغیرهای خارجی دخیل در تسهیل فرایند هات تپ تا جای ممکن کاهش پیدا کنند و مجری هات تپ تمرکز خود را بر خود عملیات متوجه کند.
به طور کلی دو دسته متغیر در پیشبرد فرایند هات تپ موجودند که بی‌توجهی به هیچ کدام از آن‌ها توجیه پذیر نیست؛ دسته اول متغیرهایی هستند که ذاتی عملیات هات تپ بوده و در هر عملیات تکرار می‌شوند؛ مثل فرایند آماده‌سازی تجهیزات، ساخت اتصالاتی نظیر اسپلیت تی، تجهیز دستگاه هات تپ، تست فشار، تست نشتی و از این قبیل. این دسته متغیرها در تمامی عملیات های انشعاب گرم هات تپ تکرار می شوند و از این حیث جزو بندهای عام و کلی در عملیات انشعاب گرم تلقی می شوند. در تمامی عملیات های هات تپ ما در درجه اول شرایط محیطی انجام کار را آماده کرده و سپس تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز برای کار را تدارک می بینیم. در درجه بعد فرایند ساخت اتصال هات تپ اعم از اسپلیت تی یا سدل نیپل شروع می شود و پس از نصب و تست روی لوله نصب می شود. سایر مراحل شامل نصب ولو و انجام عملیات هات تپ نیز بخشی از فرایند می باشند که چنان که اشاره شد جنبه عام و کلی داشته و در تمامی عملیات های انشعاب گرم تکرار می شوند. مجریان هات تپ معمولاً دستور کار مشخص و روتینی برای انجام این سلسله مراتب از انجام کار دارند.
اما از سوی دیگر با طیف دومی از متغیرها مواجهیم که بسته به نوع عملیات متغیرند. برای مثال محل انجام عملیات هات تپ، ارتفاع یا عمق کار، شرایط محیطی کار، زاویه هات تپ و... . در مورد دسته اول متغیرها رعایت الزامات و استانداردها ضروری است اما در خصوص دسته دوم متغیرها مجری هات تپ و کارفرما باید بکوشند در تعامل با یکدیگر تا جای ممکن از مزاحمت‌ها و تداخل‌های آن‌ها حین کار بکاهند تا پیشبرد پروژه هات تپ با کمترین حاشیه و بیشترین تمرکز و توجه همراه باشد. این دسته متغیرها دارای شرایط منحصر به فرد خود بوده و نمی توان به صورت کلی فرمولی مشخص برای شان ارائه داد، بلکه باید راهکارها و پاسخ های احتمالی به اقتضائات خاص فنی عملیات، به صورت مهندسی شده و ابداعی ارائه شوند. معمولاً روال کار بر این است که مجری عملیات هات تپ اطلاعات را تمام و کمال از کارفرما دریافت کرده و با اتخاذ تدابیر برای مشخصه های ویژه عملیات طرح اجرایی کار را تدوین کرده و به حضور مهندسین و بازرسان کارفرما اعلام می کند تا ایشان نیز نسبت به امکان یا عدم امکان طرح نظر خود را اعلام دارند. در صورت تأیید ایشان کار به انجام می رسد و در صورت عدم تأیید و یا ارائه پیشنهاد اصلاحی، مسئله از طریق کارگروه های فنی و مهندسی و تبادل نظر تا رسیدن به راه حل نهایی ادامه می یابد.
زاویه انجام عملیات هات تپ از جمله متغیرهای خارجی محسوب می‌شود که در صورت امکان قابلیت تغییر موقعیت و زاویه آن وجود دارد. البته چنان‌که اشاره شد این امر در صورتی مقدور است که کارفرما توان استفاده از انشعاب گرفته شده جدید جایگزین درخواست خود را داشته باشد. معمولاً انجام عملیات هات تپ در زاویه 0 درجه و به صورت افقی بهترین و کم حاشیه ترین عملیات هات تپ بر حسب متغیرهای خارجی محسوب می شود، و پس از آن هات تپ عمود در زاویه 90 درجه از بالا دارای مزیت است. اما در صورتی که هات تپ در زوایای مختلف نظیر 30، 45، 60 و مواردی از این نظیر را داشته باشد متغیرهای جدید مثل کنترل دستگاه هات تپ حین انجام عملیات و نیز پیش بینی های ویژه در خصوص محل تردد اپراتورهای عملیات هات تپ نیز بر کار افزوده می‌شوند. در این شرایط و به منظور تسهیل فرایند و کاهش متغیرها، تغییر زاویه عملیات هات تپ به ایشان توصیه می شود اما در صورتی که اقتضای کار و ماهیت انجام عملیات هات تپ به گونه ای است که انجام عملیات به صورت زاویه دار ضروری می‌نماید بدون شک نظر کارفرما بر تسهیل فرایند هات تپ ارجحیت دارد.