اخبار

ساخت اسپلیت تی ظرف زمان کوتاه

ساخت اسپلیت تی یکی از فرایندهایی است که در طراحی خطوط لوله نیاز آن احساس می شود و در پایپینگ و پس از آن ضرورت ساخت آن متبادر می شود. اسپلیت تی از آن جا که در انشعاب گیری مورد استفاده قرار می گیرد دارای نقش حائز اهمیت در پیشبرد فرایندهای مربوط به پایپینگ بوده و یک مجتمع صنعتی در فاز راه اندازی و احداث خطوط لوله به این اتصال مکرراً نیاز خواهد داشت. بنابراین اسپلیت تی یک اتصال بسیار کاربردی بوده و در مجتمع های صنعتی در مواد متعدد مورد استفاده قرار می گیرد.

بر حسب موارد کاربردی گسترده این اتصال، اسپلیت تی فرایند ساخت حساس و دقیق را می طلبد که بی توجهی به آن بدون شک کیفیت محصول نهایی را به چالش خواهد کشید. این اتصال باید به بهترین و باکیفیت ترین شکل ممکن توسط تیم مهندسی و اجرایی ماهر و باتجربه ساخته شود. اسپلیت تی روی اتصالات و در محل انشعاب های جدید روی لوله نصب و جوشکاری می شود و از این حیث می توان پی به موقعیت و کارکرد حساس آن برد. اگر کیفیت این محصول خطوط لوله در حد استانداردها و متناسب با شرایط کاری نباشد می تواند خسارات مشهودی را بر مجتمع وارد کند. اگر جوشکاری قطعات اسپلیت تی روی همدیگر با استاندادها و معیارها مطابقت نداشته باشد ممکن است در آینده با مشکلاتی نظیر ایجاد سوراخ، شکاف، خط جوش شکسته، خم شدن اتصال، کشش و دفرمه شدن آن، ترک سطح آن و مواردی از این قبیل مواجه شویم. هر یک از این صدمات به معنای مستعد شدن محل به نشتی سیال و برون ریز شدن سیال درون لوله به محیط خواهد شد.

تبعات چنین سانحه ای بدون شک ناگوار می باشند. کوچک ترین عارضه در بروز این دست مشکلات افت فشار و هدر رفت سیال خواهد بود که بدون شک مدیریت مجتمع را به اتخاذ راهکارهای رفع ایراد وا خواهد داشت. اما تبعات و خسارات می تواند بسیار سنگین تر از این بوده و چه بسا سوانحی نظیر انفجار و تلفات زیست محیطی و انسانی داشته باشد. باید توجه داشت در صورتی که اتصال اسپلیت تی ساخته شده دارای نواقصی از این دست باشد، بروز این گونه ایرادات و آسیب ها هرگز دور از ذهن نخواهد بود و باید نسبت به آن بسیار با وسواس برخورد کرد.

شرکت پیشگام صنعت ابزار، علاوه بر انجام خدمات مختلف خطوط لوله در محل و به صورت پرتابل، در زمینه ساخت برخی اتصالات نیز داری تبحر است. این اتصالات معمولاً به منظور انجام عملیات انشعاب گیری ساخته می شوند و به همین دلیل، از آن جا که پیشگام صنعت ابزار در زمینه انشعاب گیری خطوط لوله دارای پیشینه طولانی می باشد، می توان با اطمینان گفت که اتصالات ساخته شده نیز مطمئن و با دوام خواهند بود.

ما در فرایند ساخت اتصالات اسپلیت تی و اتصالات مشابه تمامی استانداردها، معیارها، وشاخص های تحویل یک اتصال باکیفیت را لحاظ خواهیم کرد. ما بر حسب تجاربی که در طول سال های گذشته در زمینه ساخت اسپلیت تی اندوخته ایم، علاوه برا تسناداردهای مرجع جوشکاری و سایر استانداردهای معتبر، خود به شاخص ها و معیارهای ویژه در ساخت اسپلیت تی دست یافته ایم که در تمامی محصولات مان آن ها را لحاظ کرده و با انجام آزمایشات نسبت به صحت و سقم و کیفیت محصول ساخته شده از لحاظ معیارهای مذکور اطمینان حاصل خواهیم کرد.

شرکت پیشگام صنعت ابزار محصولات اسپلیت تی را در اسرع وقت و با بیشترین کیفیت تحویل مشتریان می دهد. این شرکت دارای پیشینه طولانی در زمینه ساخت انواع اتصال اسپلیت تی بوده است. تمامی این محصولات ظرف مدت زمان کوتاه و در حداکثر سه روز و حتی دو روز ساخته شده اند. برخی از محصولات ساخته شده را می توان به شرح زیر برشمرد:

o        ساخت Split Tee 2”x2”   برای خط لوله نیتروژن  

o        ساخت Split Tee 2”x2”   برای خط لوله  گاز                   

o        ساخت Split Tee 2”x2”   برای خط لوله نیتروژن  LP

o        ساخت Split Tee 3”x3”   برای خط لوله گاز                   

o        ساخت Split Tee 4”x4”   برای خط لوله آب  صنعتی          

o        ساخت Split Tee 4”x4”   هوای ابزار دقیق 

o        ساخت Spli teet 4”x3”   هوای صنعتی               

o        ساخت Spli teet 6”x6”   برای خط آب آتش نشانی

o        ساخت Spli teet 6”x6”   برای خط لوله گاز                  

o        ساخت Spli teet 6”x6”   برای هوا               

o        ساخت Spli teet 2”x6”   برای خط لوله گاز          

o        ساخت Spli teet 3”x6”   برای هوا 

o        ساخت Spli teet 8”x8”    برای خط لوله آب         

o        ساخت Spli teet 10”x10”   برای خط لوله آب            

o        ساخت Spli teet 12”x28”   گازCo2

 

شرکت پیشگام صنعت ابزار قابلیت ساخت اسپلیت تی در ابعاد مختلف و به انحاء مختلف اعم از سایز به سایز، سایز انشعاب کوچک تر از سایز لوله اصلی، زاویه دار، اسپلیت تی با دو انشعاب و سایر موارد را داراست. مارد ذکر شده فقط نمونه هایی از اتصالات با سایزهای کوچک و متوسط را شامل می شود که ما در سال های اولیه فعالیت مان به منظور انجام عملیات انشعاب گیری خطوط لوله ساخته و مورد استفاده قرار دادیم. اکنون نیز با گذر سال ها، ان اتصالات به عملکرد خود به بهترین شکل ممکن ادامه می دهند.

بنابراین مشتریان می توانند چه در فاز پایپینگ و چه به منظور انشعاب گیری از خطوط لوله حاوی سیال، سفارشات خود را برای ما ارسال کنند تا بر حسب نیاز ایشان بهترین اتصال را ساخته و تحویل ایشان دهیم.

اسپلیت تی- ساخت اسپلیت تی- جوشکاری اسپلیت تی- نصب اسپلیت تی

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید:

نمایش 3514 دفعه
آخرین ویرایش در شنبه 27 تیر 1394

درباره شرکت پیشگام صنعت

هات تپ خطوط لوله و مخازن از فرایندهای پیچیده و دارای متغیرهای تعیین‌کننده بسیار می باشد. نفس این عملیات با توجه به پیچیدگی هایش دشواری های خاص خود را داراست و از این رو ترجیح بر آن است که متغیرهای خارجی دخیل در تسهیل فرایند هات تپ تا جای ممکن کاهش پیدا کنند و مجری هات تپ تمرکز خود را بر خود عملیات متوجه کند.
به طور کلی دو دسته متغیر در پیشبرد فرایند هات تپ موجودند که بی‌توجهی به هیچ کدام از آن‌ها توجیه پذیر نیست؛ دسته اول متغیرهایی هستند که ذاتی عملیات هات تپ بوده و در هر عملیات تکرار می‌شوند؛ مثل فرایند آماده‌سازی تجهیزات، ساخت اتصالاتی نظیر اسپلیت تی، تجهیز دستگاه هات تپ، تست فشار، تست نشتی و از این قبیل. این دسته متغیرها در تمامی عملیات های انشعاب گرم هات تپ تکرار می شوند و از این حیث جزو بندهای عام و کلی در عملیات انشعاب گرم تلقی می شوند. در تمامی عملیات های هات تپ ما در درجه اول شرایط محیطی انجام کار را آماده کرده و سپس تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز برای کار را تدارک می بینیم. در درجه بعد فرایند ساخت اتصال هات تپ اعم از اسپلیت تی یا سدل نیپل شروع می شود و پس از نصب و تست روی لوله نصب می شود. سایر مراحل شامل نصب ولو و انجام عملیات هات تپ نیز بخشی از فرایند می باشند که چنان که اشاره شد جنبه عام و کلی داشته و در تمامی عملیات های انشعاب گرم تکرار می شوند. مجریان هات تپ معمولاً دستور کار مشخص و روتینی برای انجام این سلسله مراتب از انجام کار دارند.
اما از سوی دیگر با طیف دومی از متغیرها مواجهیم که بسته به نوع عملیات متغیرند. برای مثال محل انجام عملیات هات تپ، ارتفاع یا عمق کار، شرایط محیطی کار، زاویه هات تپ و... . در مورد دسته اول متغیرها رعایت الزامات و استانداردها ضروری است اما در خصوص دسته دوم متغیرها مجری هات تپ و کارفرما باید بکوشند در تعامل با یکدیگر تا جای ممکن از مزاحمت‌ها و تداخل‌های آن‌ها حین کار بکاهند تا پیشبرد پروژه هات تپ با کمترین حاشیه و بیشترین تمرکز و توجه همراه باشد. این دسته متغیرها دارای شرایط منحصر به فرد خود بوده و نمی توان به صورت کلی فرمولی مشخص برای شان ارائه داد، بلکه باید راهکارها و پاسخ های احتمالی به اقتضائات خاص فنی عملیات، به صورت مهندسی شده و ابداعی ارائه شوند. معمولاً روال کار بر این است که مجری عملیات هات تپ اطلاعات را تمام و کمال از کارفرما دریافت کرده و با اتخاذ تدابیر برای مشخصه های ویژه عملیات طرح اجرایی کار را تدوین کرده و به حضور مهندسین و بازرسان کارفرما اعلام می کند تا ایشان نیز نسبت به امکان یا عدم امکان طرح نظر خود را اعلام دارند. در صورت تأیید ایشان کار به انجام می رسد و در صورت عدم تأیید و یا ارائه پیشنهاد اصلاحی، مسئله از طریق کارگروه های فنی و مهندسی و تبادل نظر تا رسیدن به راه حل نهایی ادامه می یابد.
زاویه انجام عملیات هات تپ از جمله متغیرهای خارجی محسوب می‌شود که در صورت امکان قابلیت تغییر موقعیت و زاویه آن وجود دارد. البته چنان‌که اشاره شد این امر در صورتی مقدور است که کارفرما توان استفاده از انشعاب گرفته شده جدید جایگزین درخواست خود را داشته باشد. معمولاً انجام عملیات هات تپ در زاویه 0 درجه و به صورت افقی بهترین و کم حاشیه ترین عملیات هات تپ بر حسب متغیرهای خارجی محسوب می شود، و پس از آن هات تپ عمود در زاویه 90 درجه از بالا دارای مزیت است. اما در صورتی که هات تپ در زوایای مختلف نظیر 30، 45، 60 و مواردی از این نظیر را داشته باشد متغیرهای جدید مثل کنترل دستگاه هات تپ حین انجام عملیات و نیز پیش بینی های ویژه در خصوص محل تردد اپراتورهای عملیات هات تپ نیز بر کار افزوده می‌شوند. در این شرایط و به منظور تسهیل فرایند و کاهش متغیرها، تغییر زاویه عملیات هات تپ به ایشان توصیه می شود اما در صورتی که اقتضای کار و ماهیت انجام عملیات هات تپ به گونه ای است که انجام عملیات به صورت زاویه دار ضروری می‌نماید بدون شک نظر کارفرما بر تسهیل فرایند هات تپ ارجحیت دارد.